ПОСОЛЬСТВО КИТАЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ
В УКРАЇНІ


Посилання на сайт Посольства КНР в Україні: wym-1410889887071

/Files/images/китай.jpg

Офіційними святковими днями у КНР є:

Новий рік (1 січня)

Свято Весни

(Новий рік за місячним календарем)(1 січня)

Свято ліхтарів (15 січня за місячним календарем)

Міжнародний жіночий день (8 березня)

День насадження дерев (12 березня)

День молоді Китаю (4 травня)

Свято врожаю (15 серпня за місячним календарем)

День вчителя (10 вересня)

Національне свято КНР - День утворення КНР (1 жовтня).


/Files/images/06.gif

2014-2015 н.р.


19/02/2015 р.

Китайський Новий рік - Свято весни

/Files/images/08/china-hor-kart-08b.jpg

Від щирого серця вітаємо Вас зі святом весни й молодості!

Китайський Новий рік - Чунь цзе, що значить Свято весни, є для китайців самим головним святом, його відзначають вже більше двох тисяч років. Воно приходиться на перший новий місяць першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого. З введенням григоріанського календаря це свято почали називати „святом весни”, щоб відділити його від Нового року за західним стилем. У побуті Чунь цзе називається „Нянь” (нянь - значить "рік").

Ніч на Новий рік китайці називають „ніччю зустрічі після розставання”. Для них це сама важлива мить року. Вся родина збирається за святковим столом, який вирізняється багатством і різноманіттям страв. Новорічна вечеря не обходиться без страв з курячого м’яса, риби і «доуфу» - соєвого творогу, який ми називаємо «тофу», тому що в китайській мові назви цих продуктів співзвучні зі словами, що означають „щастя” і „достаток”.

Перші п’ять днів нового року призначені для зустрічей. Рідні, друзі, однокласники, співробітники навідують один одного і вітають з Новим роком.

Традиція дарування подарунків не дуже поширена в Китаї. На Чунь цзе традиційним подарунком є Я-суй цянь – кишенькові гроші у спеціальних червоних конвертах, які прийнято дарувати дітям. Дотримуючись давніх звичаїв, гроші дарують кожній дитині, що прийшла до будинку в перші 15 дней нового року. Якщо червоного конверту під рукою не знайдеться, нічого страшного, можна обійтися і без нього.

На Свято весни кілька днів підряд проводиться гучні народні забави і ярмарки,де виконуються танки лева і драконів, танці „суходільних човнів”, номери на ходулях. Новорічні святкування закінчуються після Свята ліхтарів, на 15 день першого місяця нового року за місячним календарем.

/Files/images/08/DSC01787.JPG

/Files/images/08/1104-7.jpg


14/11/2014 р.

«Міст китайської мови» – міст дружби між молоддю України та Китаю

/Files/images/most/43 Ми з вчителем Павленок Т.В. радіємо разом.JPG

/Files/images/most/782523235.gif

Є така організація – «Ханьбань». Це Канцелярія при уряді КНР, яка займається популярицазією китайської мови .Без її масштабної підтримки нашої гімназії ми не змогли б досягти сьогоднішнього рівня у вивченні однієї з найскладніших мов світу.

«Міст китайської мови - 2014», що вже в сьомий раз проводився в красивому місті Куньмін, знову з’єднав континенти, країни, міста, школи, вчителів, учнів!

В цьому році за підтримки Канцелярії «Ханьбань» при уряді КНР, народного уряду провінції Юньнань, Комітету освіти провінції Юньнань, педагогічного університету міста Куньмін, радіо та телебачення цієї провінції тут з 16 жовтня 2014 року по 2 листопада 2014 року проводилися 7- мі всесвітні змагання з китайської мови для учнів середньої школи.

На запрошення організаційного комітету чотири гімназисти Київської гімназії східних мов №1, а саме: учні 11-а класу Старовойт Дар’я (І місце), Лі Артем, (ІІ місце), Айaнтола Латіфа (ІІІ місце), учениця 10-б класу Никітюк Ірина (ІУ місце) під керівництвом їх учителя китайської мови Павленок Тетяни Василівни брали участь у таких представницьких змаганнях, на яких виборювали першість представники п’яти континентів нашої планети.

Перші чотири дні команди різних країн, в тому числі і команда України, провели в столиці Китаю Пекіні, де відвідали пам’ятки культури : Заборонене місто Гугун, Великий Китайський Мур, Площу Тяньаньмень, Храм Неба, Літню резиденцію імператора парк Іхеюань, Шовковий ринок, Центр сучасного мистецтва 798, Музей історії КНР, а також Штаб-квартиту Інститутів Конфуція (Ханьбань).

Про кожну з цих пам’яток культури можна розповісти багато цікавого. Наприклад, Іхеюань (або «Парк безтурботності і миру») – це колишня літня резиденція імператорів, побудована за часів династії Цінь за 15 кілометрів від Пекіна. Сьогодні Іхеюань є одним з найкрасивіших китайських парків. На території літньої резиденції викопано штучне озеро, насипана штучна гора, збудовано кілька палаців, павільйонів і храмів, а також триповерховий театр. На березі штучного озера розташовується 700-метрова дерев'яна «Довга галерея», прикрашена кількома сотнями картин: пейзажами, ілюстраціями до творів класичної китайської літератури.

Сповнені яскравими враженнями від побаченого в столиці Китаю, учасники «Мосту» вирушили на місце проведення конкурсу – в Куньмін, столицю провінції Юньнань, місто зелених пальм і вічної весни, де на них чекала напружена цікава інтелектуальна боротьба, в ході якої команда України пройшла три етапи змагань.

Починаючи з 20 жовтня на офіційному сайті конкурсу bridge.chinese.cn відбувалося інтернет-голосування за команди-учасниці конкурсів. Учні гімназії східних мов №1 м. Києва, вчителі, наші друзі і прихильники з різних країн світу стежили за перебігом змагань в Куньміні, щоденно підтримували нашу команду, в результаті чого посланці України за кількістю голосів отримали Перше призове місце, набравши 104000 голосів своїх прихильників. Це, наприклад, у 9 разів більше, ніж команда Росії.

3 листопада 2014 року українська делегація повернулася додому. Хоча у посланців України був дуже напружений графік, але для них дні, проведені в Китаї, надовго залишать в пам’яті чудові спогади. Адже за два з половиною тижні вони набули неоціненного досвіду участі в міжнародних конкурсах, мали унікальну можливість оцінити рівень своїх ровесників у знанні китайської мови, китайської культури, історії, традицій китайського народу, знайшли чимало друзів з різних куточків планети. Отож привітаємо їх, насамперед Старовойт Дар’ю та Лі Артема! Їх мрії здійснилися на змаганнях в Китаї! Даша та Артем отримали грант на безкоштовне навчання в вищих навчальних закладах КНР на два навчальні семестри. Дякуємо нашим учням, викладачам, батькам за їх спільні зусилля! Дерзайте! Ми пишаємося Вами!

祝贺你们, 我们都为你们所取得的巨大成就感到骄傲!

/Files/images/most/00 most2014ocn (1).jpg

/Files/images/most/00 most2014ocn (2).jpg

/Files/images/most/18 Відкриття Сьомих міжнародних змагань в Куньмині.jpg

/Files/images/most/2 Відкриття змагань в Пекіні 2.JPG

/Files/images/most/1 Перша зустріч з організаторами змагань 1.jpg

/Files/images/most/22 Українська команда в місті Куньміні.JPG

/Files/images/most/3 В головному офісі інституту Конфуція в Пекіні 3.JPG

/Files/images/most/3 -b В головному офісі інституту Конфуція - Пекін.JPG

/Files/images/most/25 Команда України 2014 року біля свого дерева в парку дружби.JPG

/Files/images/most/3 а Список учасників команди України англійською мовою.JPG

/Files/images/most/33 Команда України готова до змагань.JPG

/Files/images/most/40 Українська команда отримала сертифікати і кубок переможців глядацьких симпатій.JPG

/Files/images/most/37 Артем бере участь у вітанні учасників змагань.JPG

/Files/images/most/8 З прапором України біля палацу Вищої гармонії в Імператорському палаці.JPG

/Files/images/most/5 В головному офісі Інституту Конфуція.JPG

/Files/images/most/46 Учасники приймають щирі вітання директора гімназії східних мов.JPG

/Files/images/most/45 Ділимося здобутками з заступником директора після повернення в рідну школу.JPG

/Files/images/most/4 Українська команда біля прапору України та Китаю в головному офісі Інституту Конфуція в Пекіні 4.JPG

/Files/images/most/28.gif


/Files/images/china.gif

01/10/2014 р.

Педагогічний колектив, учні та батьки Київської гімназії східних мов №1 щиросердно вітають народ дружнього Китаю з особливим святом - 65 річницею проголошення нової країни – Китайської Народної Республіки.

За ці роки Китай досяг великих успіхів у розбудові заможної країни, поглиблюючи реформи та стабільність.

Київська гімназія східних мов №1 високо цінує досягнутий рівень двостороннього співробітництва з Китаєм і налаштована на подальше зміцнення відносин, реалізацію масштабних спільних проектів в освітянській та туристичній галузі.

Бажаємо дружньому китайському народові - миру, злагоди і благополуччя.

Учні Київської гімназії східних мов №1 підготували виставку,
присвячену цій святковій події

/Files/images/IMG_0002555.JPG

24/08/2014 р. Проект: Чанчунь-мовне стажування.

Учні (15 учнів 9-10 класів) Київської гімназії східних мов №1 з 5 серпня по 21 серпня 2014 знаходилися на мовному стажуванні в місті Чанчуні (Китайська Народна Республіка). Керівниками гімназії була проведена велика підготовча робота з узгодження навчальних предметів. Як і в попередні поїздки в Чанчунь заняття проводили викладачі Цзілінського університету та лінгвістичного університету. Учні підвищили свої знання з аудіювання, розмовній практиці, читанню. Заняття починалися о 8.30, о 12 годині закінчувалися дві пари, потім була перерва на обід, і потім починалися пари по ознайомленню з витонченими мистецтвами Китаю. Познайомилися з грою на гуджене, літературою, живописом, каліграфією, чайною церемонією. Чудові уроки тайцзи провела викладач Гао.

Учні із захопленням згадують сходження на Велику Китайську стіну, чудові Храм Неба і літній палац імператора Іхеюань в Пекіні. Культурна програма в Чанчуні насичена заходами, які долучили нас до науки, культури. Ми відвідали величний храм науки - бібліотеку Цзілінського університету. У музеї останнього китайського імператора і в історичному музеї дізналися про історію Китаю, життя і боротьбу китайського народу за встановлення республіки. Цього року 1 жовтня відзначатиметься 65-річчя утворення КНР.

Ми раді відвідуванню парку Цзіньюетанг. Найбільший лісопарк Азії. Чудове поєднання каскаду озер, соснового лісу.

Усі заходи, уроки в поєднанні з сучасними методами навчання сприяли вдосконаленню китайської мови, оволодінню зворотами розмовного китайської мови.

Зав.кафедрою східних мов Київської гімназії східних мов №1- Чжен В.А.

/Files/images/1111111145.JPG

/Files/images/111111146.JPG

/Files/images/1111142.JPG

/Files/images/1111144.JPG

Фестиваль китайської мови " КИТАЙСЬКА МОВА - МІСТ ДРУЖБИ"

Докладніше : wym-1410891438316

/Files/images/IMG_6839.JPG

/Files/images/IMG_6739.JPG

/Files/images/IMG_6803.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 197